Кошик
801 відгук
пер. Троицкий, 3 (визит в офис просьба только по согласованию), Харків, Україна
+380 (93) 650-62-72
Професійні системи відеоспостереження, системи безпеки, засоби захисту, екіпірування

Захист від запису диктофонами, смартфонами і спецзасобами

Захист від запису диктофонами, смартфонами і спецзасобами

Де найкраще сховати лист?
Залиште його в лісі, і там його ніхто ніколи не знайде.
В. С. Пікуль.

 

Мова піде про наболіле. Сучасні технічні засоби комунікації полегшили життя, але вторглися в особистий життєвий простір. Про масштаби незахищеності наших секретів, довірених інтернету і мережам зв'язку, ми дізналися від Едварда Сноудена. Для розмови не призначеної для сторонніх вух залишилися особисті зустрічі. Про небезпеки які підстерігають при цьому і піде мова в даному огляді. Поговоримо про сучасний стан протидії засобам звукозапису .

 

В історії боротьби з «електронними вухами», можна виділити кілька етапів.

  1. Шепотітися, включивши голосніше телевізор, або перебравшись у ванну і відкривши кран. Ці і подібні їм способи поховані коли з'явилися і безперервно удосконалюються засоби шумоочистки.
  2. Розмовляти в приміщенні, обладнаному технікою для виявлення диктофонів.
  3. Встановити в такому приміщенні пристрій для постановки безшумної електромагнітної завади.

Вже в кінці 90-х стало зрозуміло, що згадані вище два способи себе вичерпали. Вони стали неефективними внаслідок мініатюризації і якісного екранування цифрових пристроїв звукозапису.

 

У 1999 р. був сформульований принцип «Акустика проти акустики»(1). Мовну інформацію надійніше всього було заховати в акустичній перешкоді, зформованої з мовлення і що накладається на реальну розмову.

За минулі два десятиліття, з одного боку, істотно удосконалилися засоби запису розмов. Починаючи від смартфонів і закінчуючи спецтехнікою, що володіє властивостями протидії апаратурі. З іншого боку, на ринку з'явилася й удосконалювалася техніка, що використовує для протидії акустичну перешкоду.

 

На сьогоднішній день одними з найбільш ефективних слід вважати пристрої, що реалізують так званий адаптований акустичний метод протидії.

Суть методу полягає в наступному(2) :

  • Формування перешкоди здійснюється з промови співрозмовників. Така мовоподібна перешкода не може бути відфільтрована, так як займає ту ж смугу частот, що і корисний мовний сигнал.
  • Для випромінювання перешкоди застосовуються електростатичні випромінювачі замість традиційних електродинамічних. Це дозволяє, по-перше, звузити діаграму спрямованості, а значить і підвищити щільність потоку потужності перешкоди, а по-друге, максимально наблизити спектральні характеристики перешкоди до голосів співрозмовників за рахунок підвищення лінійності частотної характеристики акустичної системи.

 

Результати експериментальної оцінки ефективності пригнічення адаптованим акустичним методом элетростатическими пригнічувачами  приведені в таблиці

Модель диктофону

Пригнічувач-1

Акустична чутливість

88дБ

Пригнічувач-2

Акустична чутливість

86дБ

Olimpus VP-20

3,5 м

3,2м

Edic-mini B76

2,8м

2,6м

Galaxy S8+

2,4м

2,4м

Iphone Xs Max

2,2м

Iphone 12 Pro Max

1,8м

 

Описаний адаптований акустичний метод пригнічення, як видно з приведених даних, дуже ефективний. Багатьох бентежить та обставина, що перешкода чутна співрозмовникові. Але на сьогодні альтернативи немає. Якщо розмова того коштує - Вас зрозуміють. 

 

Автор: Трубаєв С.І. 07.02.22

 

Джерела:

1. Шевырев А.М. Акустика  проти акустики. Служба безпеки, Київ, 1999 №1 с.20

2. А.Олейников, В.Пулавский, И.Чигирев. Підвищення ефективності методів і засобів пригнічення несанкціонованого запису мови. Тези доповідей міжнародної конференції
«Information security: problems and prospects”, Баку, 2021, с.102

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner